Kratki kominkowe Raczak – funkcjonalne i eleganckie

Dostępne na tej stronie kratki kominkowe stanowią ważny element w konstrukcji całego kominka. Część ta zapewnia swobodniejszy przepływ powietrza przez cały układ, co spełnia kilka istotnych funkcji. Przede wszystkim pomaga podtrzymać proces spalania, a z drugiej strony – odprowadza nadmiar ciepłego powietrza. Gdy nie ma ono ujścia, kominek może zacząć się przegrzewać, co w skrajnych przypadkach skutkuje wybuchem lub pożarem. Prawidłowo rozmieszczone otwory wentylacyjne zapobiegają temu I gwarantują jednocześnie efektywne rozprowadzenie ciepła po pomieszczeniu.

 

W naszej ofercie znajdziecie Państwo różne warianty tych produktów. Szeroki wybór wzornictwa i surowców, z jakich są zrobione, sprawiają, że bez problemu dobierze się je do każdego wnętrza. Dostępne tu elementy wentylacji kominków produkowane są m.in. ze stali:

  • nierdzewnej szczotkowanej lub z połyskiem,
  • kwasoodpornej,
  • ocynkowanej malowanej proszkowo z próbnika RAL
  • ocynkowanej,
  • miedzianej,
  • mosiężnej.

Ponadto proponujemy je w wersji ze stałymi lub ruchomymi żaluzjami, umożliwiającymi regulację przepływu powietrza. Co więcej – wewnątrz kratek mogą zostać zamontowane specjalne siatki stalowe, zapobiegające przedostawaniu się owadom do wnętrza.

Oprócz tego, że prezentowane tutaj artykuły doskonale nadają się do kominków, z powodzeniem można również użyć w instalacjach wentylacyjnych. Poszczególne modele znakomicie spiszą się zarówno we wnętrzach prywatnych, np. w kuchni czy salonie, jak i w budownictwie użyteczności publicznej lub przemysłowym. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą kratek kominkowych.

 

Kratki wentylacyjne kominkowe – na co zwrócić uwagę podczas wyboru?

Wszystkie kratki wentylacyjne kominkowe charakteryzują się trwałością i wysokim poziomem estetyki. Produkty dobrze znoszą działanie wilgoci czy większości domowych detergentów. Ich powierzchnia nie ściera się podczas standardowego użytkowania, dlatego przez wiele lat zachowują estetyczne kolory. Kratka wentylacyjna do kominka będzie też bardzo funkcjonalna, pod warunkiem, że zostanie dobrana odpowiednio do zapotrzebowania.

 

Rozmiary i rodzaje kratek wentylacyjnych kominkowych

Sięgając po kratki wentylacyjne do kominka, należy wcześniej ocenić zapotrzebowanie i warunki techniczne wokół paleniska. Po przeprowadzeniu dokładnych pomiarów lub analizie założeń projektowych łatwiej będzie wybrać właściwe kratki wentylacyjne kominkowe. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na wymiary poszczególnych akcesoriów. Kratki wentylacyjne do kominka są dostępne w kilku wariantach standardowych rozmiarów, które są zbieżne z większością przewodów kominowych. Dlatego łatwo wybrać takie, które będą pasowały do wybranego miejsca. W szczególnych przypadkach kratka wentylacyjna do kominka może zostać wykonana na wymiar.

 

Kratka wentylacyjna do kominka – estetyka elementu

Żeby stworzyć piękną aranżację pomieszczeń, wszystkie jej części muszą być spójne. Kierując się tą zasadą, kratki wentylacyjne kominkowe należy dobierać do pozostałych elementów wyposażenia pomieszczenia. Muszą zgrywać się zarówno z luftami odpowiedzialnymi za dopływ powietrza do paleniska, ale także z drzwiczkami. Dobrze będzie, jeśli kratka wentylacyjna do kominka utrzyma tę samą kolorystykę i sposób wykończenia, co pozostałe metalowe akcesoria zastosowane w pomieszczeniu. Warto zgrać kratki z kolorem listew przypodłogowych, kontaktów czy klamek. Dla ułatwienia wyboru kratki wentylacyjne do kominka dostępne są w kilku wariantach kolorystycznych i różnych wzorach. Można wybrać otwory przesłonięte żaluzjami lub drobną siatką przy czym każdy wariant jest jednakowo funkcjonalny.

 

Kratka do kominka z żaluzją – gdzie ją zamontować?

Dostępne w tej grupie kratki kominkowe z żaluzją są akcesoriami przeznaczonymi do wyposażenia instalacji wentylacyjnych oraz kominowych. Montowane są we wszystkich sieciach odpowiedzialnych za przepływ powietrza, zarówno mechanicznych, jak i grawitacyjnych. Można umieścić je na zakończeniu ciągów wentylacyjnych w mieszkaniach. Takie instalacje konieczne są w łazienkach i kuchniach. Ponadto w mieszkaniach kratka do kominka z żaluzją znajdzie zastosowanie w ciągach kominowych prowadzonych od paleniska kominka w salonie. Często kratki wykorzystywane są również do odprowadzania i doprowadzania powietrza w systemach wentylacyjnych czy instalacjach związanych z odzyskiem ciepła. Wiele możliwości zastosowania kratka kominkowa z żaluzją znajdzie w obiektach przemysłowych, usługowych czy związanych z kulturą. Mogą być montowane w chłodniach, magazynach, salach konferencyjnych, kinach czy teatrach.

 

Funkcjonalna kratka z żaluzją do kominka

Każda kratka z żaluzją do kominka jest produktem o wyjątkowej funkcjonalności. Łatwa w montażu, może być zastosowana w dowolnych przewodach. Jej konstrukcja zapewnia swobodny przepływ powietrza, a jednocześnie zapobiega przedostawaniu się elementów stałych. W razie potrzeby zamówiona u nas kratka kominkowa z żaluzją może być wyposażona w dodatkowe zabezpieczenie przed owadami i zwierzętami. Pozwoli to uniknąć nieproszonych gości w przewodach wentylacyjnych.

 

Estetyka kratki kominkowej z żaluzją

Zgromadzone w tej grupie kratki kominkowe z żaluzją mają prostą uniwersalną konstrukcję. Wpisuje się ona we wszystkie nowoczesne aranżacje i nie staje się w nich nieestetycznym dodatkiem. Żeby zwiększyć możliwości wkomponowania produktu w otoczenie, kratka do kominka z żaluzją jest dostępna w kilku wariantach. Poszczególne wyroby różnią się między innymi kolorystyką blachy, z której zostały wykonane. Kratka z żaluzją do kominka może mieć srebrny kolor wykończony matowo lub z połyskiem albo barwę miedzi czy mosiądzu.